PARKETT DESIGNER, s.r.o.

ZÁŤAŽOVÉ PVC HOMOGÉNNE

GERMIE Mipolam Elegance 34/43 EvercareTM 2 T 2 850 10 608 x 608 20 ks/7,39 m2 21,41 25,70 2 20 17,92 21,50
 
MIPOLAM ELEGANCE patrí medzi vysoko záťažové homogénne vinylové podlahy s najvyššou kategóriou oteruvzdornosti T. Mipolam Elegance vyniká predovšetkým sýtymi a výraznými farbami, pričom niektoré dekory sú dostupné aj v protišmykovom vyhotovení (Elegance SD str. 56) a v elektrostaticky vodivom vyhotovení (Elegance EL5 str. 52). Vďaka tejto výhode je Mipolam Elegance často preferovaným materiálom aj architektami a projektantami, ktorí okrem farebnosti ocenia tiež nadväznosti dekorov bežného, protišmykového a elektrostaticky vodivého vyhotovenia. Mipolam Elegance je dostupný v reznom programe vo všetkých troch vyhotoveniach.

Príplatok za rez 22,50 €.

MIPOLAM SYMBIOZ™ patrí medzi špičku vo svojom odbore. Okrem najvyššej odolnosti voči oderu v rámci homogénnych krytín Mipolam je tento materiál unikátny aj svojím zložením. Nepoužíva totiž bežné zmäkčovadlo syntetického pôvodu, ale obsahuje zmäkčovadlá, ktoré sa vyrábajú z 100 % prírodných surovín (cereálií). Teda viac ako 75 % produktu tvoria suroviny pochádzajúce z obnoviteľných zdrojov. Vďaka tomuto unikátnemu zloženiu označujeme Mipolam Symbioz ako biovinylovú podlahovú krytinu. Je vhodný do všetkých vysoko zaťažovaných priestorov, kde nie je v záujme zákazníka robiť kompromisy v kvalite, ktoré by mohli narušiť plynulú prevádzku v rámci celej budovy.


MIPOLAM ESPRIT je vysoko odolná záťažová vinylová krytina s veľmi vysokým podielom vinylu. Z hľadiska odolnosti voči oteru patrí spolu s materiálom Mipolam Symbioz medzi špičku v oblasti homogénnych podláh. Vďaka týmto vlastnostiam je možné Mipolam Esprit použiť prakticky kdekoľvek. Vyniká tiež veľmi sýtymi farbami a v kombinácii s nepriamym vzorom predstavuje naozaj viacúčelovú podlahovú krytinu.

MIPOLAM CLASSIC podobne ako Troplan patrí medzi homogénne materiály vynikajúce predovšetkým nízkou cenou. Oproti Troplanu už však nie je ošetrený Evercare a vyžaduje pravidelnú aplikáciu ochranných emulzií („pastovanie“). Je preto vhodný predovšetkým do prevádzok, kde je naopak vyžadovaná pravidelná obnova povrchových úprav, či už z dôvodu prevádzky alebo režimu upratovania. Za týchto okolností Mipolam Classic funguje bezchybne a používateľ ocení jednoduchú možnosť renovácie a priľnavosť povrchových úprav. Mipolam Classic nahradil predchádzajúci variant Classic Imperial a zmenila sa predovšetkým farebnosť

ZÁŤAŽOVÉ PVC HETEROGÉNNE

GERTLIN Taralay Initial Comfort 34/42 Protecsol 3,35 0,65 2 25 19 0,1 2 825 5 17,17 20,60
 
TARALAY INITIAL COMFORT je oproti variantu Compact vybavená navyšše integrovanou akustickou podložkou, ktorá zvyšuje kročajový komfort a útlm (19 dB). Preto je vhodná predovšetkým do chodieb bytových domov a kancelárskych budov. Stres a hluk nás sprevádzajú doslova na každom kroku, preto patrí kročajový útlm, resp. nepriezvučnosť medzi parametre, ktoré nadobúdajú na význame. Taralay Initial Comfort je možné vhodne kombinovať so schodovým systémom Tarastep (str. 45) a vytvoriť tak príjemné, estetické a tiché prostredie spoločných priestorov. Taralay Initial Comfort je dostupná v reznom programe s príplatkom 22,50 €/rez.

 TARALAY INITIAL COMPACT
Materiál Initial bol vytvorený s cieľom ponúknuť špičkovú kvalitu materiálu Taralay za dostupnú cenu. Zákazníci ocenia predovšetkým vynikajúcu a rokmi preverenú povrchovú úpravu Protecsol, ktorá úspešne odoláva väčšine chemikálií vrátane dezinfekcií. Initial tiež zaujme novými dekormi a farbami, ktoré vychádzajú z obľúbenej predchádzajúcej kolekcie Taralay Impression a ktoré pomôžu zútulniť prostredie predovšetkým škôl, škôlok a ordinácií. Vybrané dekory sú skladom v Olomouci a je možné objednať rez bez príplatku. Šnúry k týmto vybraným dekorom sú taktiež skladom a dostupné v rezovom programe za cenu 0,33 €/bm