PARKETT DESIGNER, s.r.o.

ÚDRŽBA PODLÁH

Parkett Designer dlhodobo udržuje spoluprácu s Cechom podlahárov Slovenska. http://www.cechpodlaharov.sk/

LAK KLUMPP

Vo výrobe prejde parketa 6x lakovacím válcom, kde sa postupne nanášajú vrstvy UV - tvrdeného laku
KLUMPP od nemeckého výrobcu. Tento lak sa vyznačuje vysokou prilnavosťou a je transparentný, preto sa dá použiť aj na exotické dreviny. Všetkých 6 vrstiev je ekologicky nezávadných, neobsahujúcich rozpúšťadlá a ani formaldehydy. Postupným nanášaním vrstiev sa niekoľkonásobne zvýši odolnosť parkiet proti poškrabaniu a oderu. Pre bežnú údržbu stačí vlhký mop a čistiaci prostriedok  na drevené podlahy.


OLEJ WOCA

Rastlinný olej dánskej firmy WOODCARE je vyrobený z výťažkou kokosu a sóje. Je ekologicky a hygienicky nezávadný, vhodný aj pre alergikou. Zvýrazňuje prírodnú štruktúru dreva a zintenzivňuje farebné odtiene. Na bežnú údržbu sa nedoporučuje voda, ale speciálny čistiaci olej v kombinácii s vodou. Poškodenie menšieho rozsahu olejovanej podlahy sa dá odstrániť jemným prebrúsením a lokálnym nanesením vrstvy oleja.


VIDEO https://www.youtube.com/watch?v=BAlvCjJ_QLo

TVRDÝ VOSKOVÝ OLEJ OSMO

S OSMO nátermi si povrch dreva uchováva svoj prírodny charakter a napriek tomu je odolný voči oderu, odpudzuje vodu a nečistoty. Drevo musí mať možnosť „dýchať“, aby si uchovalo svoju elasticitu a mohlo pozitívne pôsobiť na klimatické podmienky v miestnosti.

VIDEO https://www.youtube.com/watch?v=rRs-65eso6A&t=1s